Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Styczeń 9, 2018
Ocieplanie pianką PUR - budynki
Ocieplanie pianką PUR
Styczeń 17, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Zwiększenie aktywności na basenie może zdecydowanie zreperować Wasz stan zdrowia. To w zasadzie oczywiste, lecz nadal duży odsetek osób nie wie jak wiele korzyści otrzyma, gdy zapisze swojego brzdąca na basen, chociażby na pływanie niemowląt lub samemu zdecyduje się skorzystać z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj naprawdę mnóstwo, zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zagwarantować małemu dziecku harmonijny i właściwy rozwój. Bardzo dobrym wyjściem może być wysłanie Waszego dziecka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Przede wszystkim dlatego, iż polega ono na wspieraniu naturalnego dojrzewania szkraba. Ambicją pływania niemowląt stało się podparcie odruchów płodowych, na których wykwalifikowany nauczyciel winien się opierać. Obowiązkiem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest stworzenie odpowiednich warunków dla Waszego brzdąca. Dziecko w wieku od kwartału do 3 lat nie powinno być w wodzie więcej niż 30 minut, a temperatura powinna się utrzymywać na poziomie ok. 32-33 Celsjusza. Treningi nie są skomplikowane, raczej bazują na dobrej zabawie. Ojciec i matka muszą uzyskać gwarancję, że pływanie niemowląt nie jest dla ich dziecka czymś stresującym. Jeżeli zdecydowałeś się zaprowadzić swoje maleństwo na takowe praktyki, nie oszczędzaj czasu i przejrzyj opinie w internecie. Sprawdźmy także, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. Przecież w ich ręce trafi nasze ukochane maleństwo.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Proces oswajania się z wodą w pływalni trwa mniej więcej 4 lata. Jak już nasza pociecha lekko podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy oswajaniem się z wodą, a docelową nauką pływania. Dla dzieci w wieku od trzech do czterech lat, najlepsze jest kształcenie oparte o zajęcia dające dzieciakom sporo radości. Najwyższy czas na przyswojenie zmian układu ciała w wodzie, spraw związanych z odpowiednim wślizgiwaniem się do wody i – co jest szczególnie ważne, przyswojenie chwytów sprzętów pomocniczych.

Dla Waszych potomków starszych niż 4 lata, zalecamy już nieco bardziej zaawansowaną kwestię. Pora spróbować przejść na edukację osobiście z instruktorem w wodzie oraz zaznajomienie się z kolejnymi etapami nauki pływania, jak np:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Przyjęło się, iż w na takim etapie życia dzieciaki winny już pokonać o własnych siłach mniej więcej 10 m basenu. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Ten tekst ma uświadomić wszystkich, że najlepsze dla dziecka będzie cykliczne zdobywanie sprawności. Dzieciaki, które ukończyły 6 lat i za chwilę udadzą się do szkoły, powinny już być przygotowywane do szkolenia zaawansowanego. Lekcje na basenie sportowym mają mają na celu ogarnięcie wyznaczonych stylów pływackich, m.in. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Lekcji na pływalni, takich jak nauka oraz usprawnienie pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. Nie jest niczym złym, iż próbujemy ogarnąć coś czego z różnych powodów nie byliśmy w stanie zrobić w przeszłości. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz kondycję Waszego kręgosłupa i wiele więcej.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Spędzanie wolnego czasu na basenie – co może bardzo cieszyć – jest codziennością dla wielu osób. Przykładem mogą być sesje aqua fitness, na które w dzisiejszych czasach chodzi dużo przedstawicielek płci pięknej. Nie powinno to dziwić – zestawienie dźwięków, ćwiczeń ruchowych i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest przy tym bezpieczny i niezwykle wszechstronny. Woda, w której się znajdziemy zmniejsza efekt ciążenia, a gdy postawimy na powszechnie szanowany ośrodek proponujący takie warsztaty – to wtedy fachowe zaplecze sprzętowe, w który ośrodek jest wyposażony spowoduje, iż mogą w nich wziąć czynny udział osoby kontuzjowane lub też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Frajda, którą powodują ćwiczenia przy muzyce to jedna para kaloszy, ale basen to przy tym świetne podłoże do rehabilitacji. Dzięki ćwiczeniom da się w odczuwalny sposób wesprzeć rehabilitację codzienną u starszego pokolenia. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom polecamy również pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego niezbędne są najważniejsze umiejętności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. To on najlepiej opowie o tym, jakie defekty wyeliminujemy z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – dlaczego nie zrobić kursu?

Osoby, którym spodobały się zajęcia w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z tych, na które ewidentnie rośnie popyt stała się koncepcja Halliwick, czyli sposób uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Taki kurs powinien zainteresować trenerów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy pragną pracować z jednostkami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Zrobienie tego specjalistycznego szkolenia nadaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak wynika z powyższego artykułu, ofert dotyczących spędzania czasu na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Od pewnego czasu miasta zazwyczaj zawierają nowoczesne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.