Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w stomatologii
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kostka czy beton
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które zmniejszają przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a także uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny rezultat musieli czekać aż do końca leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym wśród protez, pełen zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a do tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest niezwykle komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć również za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na zęby. Dzięki nim można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.