Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Depilacja laserowa i depilacja woskiem
Marzec 28, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
Marzec 31, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co powinnyśmy wybrać? Kosztowny depilator, gorący wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta zamierza mieć wspaniałe ciało, obowiązkowo bez ani jednego włosa! Spora część z nas z nas wcale nie zamierza tracić czasu na kupowanie kremów do depilacji, z jakimi musimy pozostawać pod prysznicem kilkanaście minut. Golarka manualna, koszmarny wosk, kosztowne urządzenia na potrzeby pozbywania się owłosienia w zaciszu własnego domu – powinny zdecydowanie odejść. Pojawił się w ostatnim czasie ich następca – laser kosmetyczny, który potrafi zredukować owłosienie z każdej części ciała i to na całe życie. Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ten tekst.
Golenie nóg jest bardzo nudne. Jest tego świadoma bez wątpienia każda kobieta. Odrastające włoski są odporniejsze, mają intensywniejszy kolor i jeszcze trudniej się od nich uwolnić. Jeżeli planujemy iść na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wtedy powinnyśmy koniecznie wiedzieć w jaki sposób wykonać poszczególne kroki, bo możemy zrobić sobie krzywdę, a konkretniej nadwyrężyć skórę. Absolutnie nie można zapomnieć o dobrej pielęgnacji, bo to esencja znakomicie gładkich nóg (bądź innych części ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa nowych technik i postawić na laser? To pewna technika, jednak wcale nie jest wcale taka oczywista. Trzeba zapisać się na kilka kosztownych zabiegów, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na całe życie. Bardzo ważne jest przygotowanie skóry do przedstawionego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo oraz atrakcyjną, ładną skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu przeznaczasz codziennie na usuwanie owłosienia z nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w drogerii jednorazowe maszynki to trwonisz każdego dnia aż 7 minut, co daje niemal 167 godzin każdego roku. Golarka elektryczna lub gorący wosk jedynie na pierwszy rzut oka są wydajne, bowiem musimy taki system stosować nie mniej niż przez kilkadziesiąt minut co kilka tygodni. Co więcej dochodzą wszystkie balsamy, kremy i inne kosmetyki, które mają koniecznie opóźnić odrastanie włosów bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest kłopotliwa i właśnie dzięki niej można mieć niedługo problemy z wrastaniem włosów. A oprócz tego w ogóle nie jest taka tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie zabiegi, można stanowczo potwierdzić, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju znajomość tego zabiegu nie jest wciąż wystarczająca. Bardzo dużo Pań dowiaduje się o niniejszej ofercie podczas wpisywania się na pozostałe zabiegi, przykładowo podgrzanym woskiem. W sumie nie decydują się na to, bo nie mają pojęcia na czym polega. Oprócz tego o epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży mnóstwo błędnych opinii.

Powód? Gdyż pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są wykorzystywane zamiennie. Można to dostrzec choćby po artykułach w sieci, albo opiniach różnych „fachowców” w częściach na komentarze oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna i absolutnie nie polega tylko na tym, iż w pierwszym spośród tychże sformułowań nie ma zaczarowanej literki „d”. W standardowej depilacji (m in. za pomocą plastrów z woskiem bądź depilatorem elektrycznym) każdy włosek jest usunięty, jednak tylko z zewnątrz. Pełna cebulka i brodawka odżywiająca włos pozostają nienaruszone. Przez to depilację trzeba systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest strategią trwałego redukowania owłosienia. Unicestwia włos, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – a efektem jest brak opcji odbudowy włoska oraz jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest po prostu wiązką światła. Podczas wizyty dostarczany jest impuls. Melanina, zatem barwnik występujący we włosach, absorbuje doprowadzane światło. W czasie funkcjonowania głowicy jest wyzwalane ciepło, zaś pojedynczy włos razem z z macierzą oraz odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Wydajność lasera bazuje na tym, czy za jednym zamachem uszkodzi poszczególne cebulki z włosem czy jedynie je nadwątli. Mnóstwo urządzeń, które stosuje się w domach albo klinikach kosmetycznych wyłącznie ogranicza proces dojrzewania włosa. Dlatego po pewnym czasie zaczynają wychodzić ponad skórę nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Czucie bólu jest kwestią indywidualną, lecz mówiąc w skrócie nie wolno na pewno potwierdzić, iż epilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie nadawania impulsu Klientki informują o tym, że odczuwają delikatne ukłucia czy mrowienie. Najlżejsza bolesność pojawia się przedramionach oraz łydkach, natomiast najgorsza w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to niemniej faktycznie mały, niewiele znaczący ból, bowiem na całe życie uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednorazowy zabieg na pewno nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa w czasie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W części przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery sesje depilacji laserowej. Jednak u około 20% pacjentów nieuniknione są kuracje przypominające, bo naturalnie w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy wtedy są w stanie zacząć odrastać oraz należy udać się na taki zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosków do tej pory był szczególnie istotny, zaś lasery zakupione w salonach kosmetycznych w zasadzie nie potrafiły poradzić sobie z włosami blond, rudawymi czy popielatymi. Płowe owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, bo lasery diodowe miały problem z rozróżnianiem włoska od skóry. Obecnie korzysta się najbardziej z lasera Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w oryginalne akcesorium do obserwacji włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się możliwe depilowanie chociażby bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus usuwa włosy o intensywnym zabarwieniu – czarne, ciemnobrązowe – i ledwo widoczne, np. miedziane oraz złote. Impuls świetlny jest dostrojony do odcienia włosów oraz kolorytu karnacji, żeby krótko mówiąc nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są w takiej sytuacji co rusz niezwykle skrupulatnie dostrajane, ażeby Klientki czuły maksymalny komfort w trakcie usuwania owłosienia.

Kto nie powinien jeszcze skorzystać z zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Niewątpliwie Panie, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one kompletnie pozbawione barwnika, a zabieg po prostu się nie uda.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być odżywiona, mówiąc w skrócie nie może być na niej najmniejszych uszkodzeń, ani wysuszonych obszarów. Na parę dni przed zabiegiem dobrze jest przeznaczyć parę chwil na prawidłową pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być wolna od zanieczyszczeń (bez koktajli odżywczych, samoopalacza itp.). Szczególnie ważne jest też staranne zgolenie skóry, bowiem absolutnie nie możemy epilować skóry podrażnionej. Skrzętne ogolenie daje gwarancję przyjemnego oraz do pewnego stopnia bezbolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed sekwencją zabiegów każda kobieta zdecydowanie musi omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyłączenie przeciwwskazań. Zaraz potem wybierana jest głowica – mniejsza czy o większych rozmiarach w zależności od wybranej partii ciała. Większą stosuje się na rozległych obszarach, np. pośladkach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przymierzana do wybranego rejonu na tzw. „fałdę”. Z boku prezentuje się ta czynność w taki sposób, iż interesująca lampa z czerwonym oświetleniem jest przytykana na okrągło do ciała. Po depilacji kosmetolog naciera kosmetykiem łagodzącym cały obszar, na którym zabieg był przeprowadzany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Bezzwłocznie po kuracji oraz przez parę kolejnych dni należy bezwzględnie pocierać miejsca po epilacji z użyciem lasera kremami, które w swym składzie mają panthenol czy inne składniki ochładzające oraz łagodzące. Przez plus minus jeden tydzień wcale nie wolno złuszczać naskórka, musimy zrezygnować całkowicie z balsamów wysuszających, światła słonecznego, basenu i sauny. Jeżeli zaobserwujemy małe strupki, w ogóle nie wolno ich niszczyć (bo powstaną wtedy blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Laser medyczny Palomar Vectus jest dedykowany do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Możemy więc pozbyć się do końca życia niechcianego owłosienia z nóg, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To doskonały zabieg dla Pań, które mają niepotrzebne owłosienie w obszarze twarzy bądź na brzuchu i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, przykładowo nad morzem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest kilka rodzajów dolegliwości, które są fundamentalnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji za pomocą lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niepilnowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia rakowate, bielactwo czy dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie przeprowadzi wizyty, w przypadku kiedy przyjmujemy preparaty z retinoidami bądź pijemy niektóre zioła. Zabieg powinien być zrealizowany pod okiem dermatologa, gdyż wówczas możemy z nim przedyskutować wszystkie komplikacje pojawiające się dokładnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz ujmując, terapii depilacji przy użyciu wiązki lasera możemy poddać się w dowolnym momencie. Trzeba natomiast pamiętać, że po zabiegu absolutnie nie można w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, kursować na basen lub próbować kosmetyków na bazie alkoholu (mocno podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg musimy odbyć pod koniec roku, bo finalny zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Cała terapia przebiega dosyć długo, bowiem nowe wizyty muszą być wykonywane w optymalnych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to odpowiedni czas, by zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, natomiast wiosna, żeby pokazać ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli planujesz wiedzieć o wiele więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.