Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy turystyczne – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do domu i biura – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od lat używana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk musi być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej formy, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale też wąsik, ramiona, ręce albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Do depilacji woskową warto się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie usuwania. Decydując się na depilację woskiem najlepiej wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją woskiem należy koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczynek włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, by w czasie depilacji ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po depilacji szczególnie istotne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Ponadto można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.