Depilacja laserowa – zabieg dla każdego

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
Marzec 21, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
Marzec 24, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zapewne każda z nas chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą daleko wschodniej religii, choć w ogóle to określenie nie wiąże się z wiarą i magią. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to medyczny termin określający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż część panów cieszy się dość obfitym futerkiem. Dla kobiet jednakże to prawdziwy koszmar.

U osób cierpiących na hirsutyzm włoski pojawiają się w wygórowanej ilości na przeróżnych częściach ciała – w okolicach bikini, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na twarzy. Musicie potwierdzić, że włosy na urokliwej, damskiej twarzy nie wyglądają estetycznie i ponętnie. A przecież każda z dziewczyn chce być zaczepiana przez mężczyzn i stylowa.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to zabieg bezpieczny, zwłaszcza zalecany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej wyjątkowej dolegliwości, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeśli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym poradnikiem informującym o przebiegu epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm przejawia się zbędnym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U osób z tym schorzeniem, gęste włoski wzrastają nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w strefach intymnych, ale także na brodzie, co nie prezentuje się elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako mankament kosmetyczny. Bywa, że jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u ładnej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm wytwarza za równo estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony płci męskiej. W niektórych organizmach zdarza się, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają produkować zbyt dużą liczbę hormonów męskich. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Kolejnymi przesłankami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pokazanie się zbytniego owłosienia u pań mogą odpowiadać także steroidy (używane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W chwili stwierdzenia pierwotnych objawów hirsutyzmu zaleca się wizytę u ginekologa. Po dokładnym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i przepisze stosowne lekarstwa, lub zaznaczy, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wtedy najskuteczniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosów.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym wyłącznie do pań cierpiących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem w całości likwiduje włoski z jakiejkolwiek części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy uważają, że jest to zabieg bezbolesny. Stosowne nastawienie aparatury do jakości skóry zapewni Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak silne są Twoje włosy. W sumie rezultat finalny jest taki – dogłębne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włoski nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda techniczna nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest konsekwentne zniszczenie struktury włoska, który przestaje rosnąć i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Spowodowane jest to etapem wzrostu włosa. Promień laserowy absorbowany jest jedynie przez włosy, które eksponowane są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie dostaną żądanej ilości emitowanych promieni właściwej do ich uszkodzenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włoski zostają usunięte.

Jak podkreśla spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Gęste włosy rosnące na twarzy znikają po kilku wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że panie chorujące na hirsutyzm decydują się na tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserem to nie jedynie zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich kobiet, u których przesadzone owłosienie generuje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może pragniesz po prostu wyeliminować owłosienie dla swojej wygody? W każdym razie umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów medycyny estetycznej, salon oferuje fachową depilację laserową przy użyciu nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Marzysz o tym by mieć piękną i zadbaną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.