Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie niepożądanego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, balsamy spowalniające wyrastanie włosków, depilacja IPL – to przypuszczalnie najpopularniejsze zabiegi redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one efektywne? Z całą pewnością zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, jednak po owym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to oczywiście jest fundamentalny powód wynalezienia depilacji laserowej – czyli zabiegu usunięcia owłosienia na stałe. W zasadzie nie jest to koncept nowy, bo jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Obecnie najnowszym i najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa włosy nawet z rozległych partii ciała. Odkrywcy, którzy zaprojektowali, a zaraz potem wdrożyli oba lasery diodowe, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie rozwiązanie umożliwiło zwiększenie skuteczności zabiegu, ograniczenie czasu jego wykonywania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i możemy ją z dobrym skutkiem używać do okolic intymnych, skóry niezmiernie delikatnej albo oliwkowej. Mają szansę się na niego zdecydować osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji bądź mają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zdobył sporą ilość ekskluzywnych nagród. Co istotne, nie wywołuje zbędnych efektów ubocznych.

Zwykle potrzeba od 3 do 5 sesji, by ostatecznie usunąć wszelkie włosy. Jeżeli wybierzemy parę partii, m in. plecy i pośladki za jednym razem, wtedy kosmetyczka może to przeprowadzić podczas jednorazowej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i momentu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg zwalcza włoski najbardziej widoczne, najsilniejsze, które są w finalnej fazie wzrostu. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie po prostu rosną równocześnie, z tego względu laser niszczy prawie 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy depilacja laserowa na 100% daje fantastyczne efekty?

Z całą pewnością są one znacznie atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji standardowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia są w stanie wystąpić jedynie indywidualne włoski (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Kobiety, które zdecydowały się na owy zabieg i wydają swoje obserwacje na forach w 99% są szczęśliwe z efektów. Zwłaszcza, że jest to świetna technologia na wrastające włosy. A konkretnie? Zgubnym wynikiem nieostrożnych depilacji bądź po prostu podatności są drobne ranki na skórze, rozognione grudki albo krostki. Potrafią także wystąpić stany zapalne, a wówczas wizytacja u lekarza jest czasami nieunikniona. Włoski ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę i zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna gromadzić się ropa, natomiast następnie powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą alternatywą, by poradzić sobie z takim kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przybliża do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie oceny włosków i dopasowanie siły wiązki światła. Lasery starszej generacji w zasadzie nie mają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją należałoby zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner weryfikuje parę paramentów równocześnie, m.in. kolor i gęstość włosków. Nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie wywoływało ból bądź powstaną poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako najważniejszy plus trzeba uznać wygospodarowany czas, gdyż w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak realizowaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie trzeba także kupować dodatkowych golarek, inwestować w drogie urządzenia do domu, trudzić się z rozgrzewaniem wosku oraz bólem. Panie wolą epilację z powodów typowo praktycznych. Mają możliwość śmiało wyruszyć na plażę w bikini, nie muszą wstydzić się pojedynczych sterczących włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Niewątpliwym atutem dla Klientek depilujących okolice intymne jest perspektywa znieczulenia niniejszego niezmiernie wrażliwego miejsca. Schładzający żel ogranicza siłę odczuwania kolejnych impulsów wysyłanych przez laser. Do kolejnych walorów trzeba doliczyć brak efektów ubocznych po terapii (dobrze jest jednakże zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie nadzwyczaj kosztowne, z tego względu warto przejrzeć lokalne oferty i ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

Podczas trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus możemy uwolnić się od około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus możemy usuwać włoski nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było redukować zbyteczne owłosienie

Można rozróżnić cztery modele laserów, używanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja laserowa, kliknij w link i zobacz najczęstsze pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.