Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
Marzec 26, 2017
Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
Marzec 31, 2017

Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja za pomocą wosku? Jak wyglądały oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji woskiem jest generalnie znany, włosy musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa przeważnie kilka dni. Częstokroć u wybranych Klientek w sumie nie trzeba aż tyle zwlekać, a włoski zaczynają wychodzić ponad skórę zaraz po jednej dobie. Ta technika jest niezmiernie bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem może być przykładowo posiadanie zbyt kruchych naczynek krwionośnych, których nie można drażnić rozgrzanym woskiem. Potrafią powstawać potem czerwone, duże plamy i w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog nakłada rozgrzany wosk na dowolne części ciała, zaś później „nakleja” uprzednio przygotowane plastry lub paski materiału. Ekspresowym pociągnięciem dłoni zrywa je razem z z włosami. Taka taktyka może być dla delikatnych Pań wyjątkowo kłopotliwa. Bolesność jest uzależniona tylko od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Naskórek po kuracji za pomocą plastrów jest zaczerwieniona wyłącznie odrobinę, jednak proponuje się przez co najmniej 4-5 dni dni unikać gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w miejscach, gdzie zastosowano epilację.
Trzeba na pewno zaprezentować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a poprawnie epilacji – wystarczy przygotować się jeden dzień wcześniej. Musimy całkowicie zgolić nogi prostą jednorazową maszynką do golenia. Mówiąc w skrócie nie musimy zapuszczać włosków przez co najmniej parę dni, a taka możliwość jest dużym ułatwieniem w trakcie epilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w czasie 20 minut, ale przedtem musimy wypełnić ankietę informacyjną lub omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest między innymi zażywanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która bardzo podrażnia komórki skóry. Nie można także zażywać kąpieli słonecznych na 2 tygodnie przed i po sesji. Bardzo ważne jest też to, żeby nie używać peelingów partii ciała, które będą poddane depilacji laserowej na jeden tydzień przed i po wizycie. Krótko mówiąc nie można ponadto odkrywać ciała na promienie słońca podczas następnych zabiegów, więc jesień i zima są idealnym okresem. Kobietom w ciąży trwałą depilację się także odradza. Kosmetolog przy użyciu białego ołówka pokrywa na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bo laser analizuje ciemniej zabarwione obszary skóry.
Stąd zabieg depilacji laserowej jest bardzo korzystny jeżeli chodzi o włosy mocne i o ciemnym ubarwieniu – bezproblemowo mamy możliwość je usunąć. W gabinetach, w jakich przeprowadza się zabiegi z medycyny estetycznej, sesje usuwania owłosienia na całe życie przy użyciu lasera na pewno przeprowadzają eksperci. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby partii ciała, do których niełatwo jest dojść, typu palce u rąk, okolice bikini i o większym zakresie pracy, którą mamy szansę ekspresowo zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na kilka chwili zasysa skórę, uszkadza macierz włosków i przerzuca się na kolejny obszar skóry. Jeśli chodzi o wieloraką grubość włosa, miarę melaniny czy miarę owłosienia, ogólnie rzecz ujmując nie można tak naprawdę przewidzieć, jaki zyskamy efekt po jednej wizycie. Średnio eliminowanych jest do 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek woskiem:

Te Kobiety, które niespodziewanie stykają się z depilacją rozgrzanym woskiem, zdecydowanie powinny to wiedzieć! Do wizyty należy zdecydowanie zapuścić włoski i to jest zapewne najbardziej trudne. Poza tym te Kobiety, które przenigdy nie były na przytoczonym zabiegu w salonie, powinny się spodziewać, że zabieg w sumie nie należy do najprzyjemniejszych – to przykra technika. Wszystko jednakże jest uzależnione od czasu przeprowadzania zabiegu oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Dobry kosmetolog realizujący depilację za pomocą wosku zorganizuje to szybko i zręcznie, bynajmniej nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. W pierwszej chwili nanosi proporcjonalnie nagrzany wosk, natomiast po chwili nakleja uprzednio przygotowane plastry oraz stałym ruchem wyciąga włoski. Innymi słowy podczas wizyty mamy szansę poczuć wyłącznie zdarcie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest przeważnie najdotkliwsze.
Nogi stają się w jednej chwili jedwabiście gładkie – to bez wątpienia zabieg dla Kobiet, które oczekują natychmiastowego efektu. Cała procedura trwa około 20 minut, a jedwabistość jest zachowana przez niemal 2 tygodnie. Włoski, jakie później rosną, są dużo drobniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Ponadto nie ma żadnych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed zabiegiem powinniśmy wypełnić dokładną ankietę, którą powoli konsultuje się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszelakie pytania jeszcze w czasie zabiegu. Nie należy kompletnie zawracając sobie głowy bólem, może jedynie nieco szczypać zasysana poprzez masywniejszą głowicę skóra. Najczęściej w delikatnych miejscach można mieć wrażenie dyskomfortu, między innymi w okolicy kolan. W czasie zabiegu powinniśmy uświadomić sobie to, iż będzie wyczuwalny niewielki zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest krótkotrwały oraz poniekąd wygodny. Kosmetolog instruuje Klientki, iż usunięta będzie jedynie spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włoska – pozostałe muszą dopiero wzrosnąć, aby wolno było je unieszkodliwić laserem. Przez kilka dni włoski będą się kruszyć, przykładowo kiedy będziemy ścierać naszą skórę po kąpieli. Nowe włoski będą dyskretniejsze oraz będą również dużo wolniej dojrzewały. Można będzie wychwycić rejony, w jakich będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i w tym momencie wystarczy korzystać z pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da spektakularnych efektów, tylko kompletny pakiet potrafi usunąć włosy całkowicie (oraz nigdy nie odrosną).
Skracając: w przypadku kiedy chcemy zdecydować się tylko na jeden zabieg, mamy szansę wybrać depilację ciepłym woskiem (tymczasem po jakimś okresie włosy będą wzrastały takie same). A jeżeli ktoś chce usunąć owłosienie całkiem, warto zainwestować w serię wizyt epilacji laserowej. Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.