ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że usuwają nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje zarówno niewielkie natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.