Firma sprzątająca

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Izolacje natryskowe domu pianką poliuretanową
1 października, 2020

Firma sprzątająca

Zadbane biuro czy innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, warto zatroszczyć się o porządek. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba czyszcząca na etacie może nie wystarczyć, z tego powodu sporo firm decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Zwykle zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także zyskowne. Dlatego też nic zadziwiającego, że firmy sprzątające są znacznie bardziej znane. Co raz częściej zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby , wynajmujące do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Oferty firm sprzątających

Usługa firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto szczegółowo podkreślić w umowie, które czynności są niezbędne, a do tego kiedy mają być wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Powinno się też określić częstość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy w ciągu tygodnia, z kolei tam, gdzie dzień w dzień pojawia się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, powinno się skupić się na samych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie kuchni (również np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Sporo firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin czy mebli tapicerowanych. Oferowane są też okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Poza tym w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dobranie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej powierzchni oraz pobliskiego terenu.

Jak znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej warto rozpocząć od przeanalizowania oferowanych usług, żeby mieć pewność, że będzie odpowiadała naszym potrzebom. Oprócz tego warto sprawdzić referencje oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów , potwierdzających postanowienia między stronami. Do firm , jakie przekonują do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o których trudno wynaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też metoda pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, żeby wykonanie usług odbywało sprawnie oraz na czas. Trzeba zwrócić uwagę też na utrzymanie grafika pracowników i na dane na listach kontrolnych, potwierdzających czas wykonywanych usług. By znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, lepiej zainteresować się środkami czystości i maszynami stosowanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie wskaże, że będzie samodzielnie udostępniał niezbędny sprzęt oraz środki myjące, warto dowiedzieć się, czego używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do współpracy, gwarantując wykorzystanie wysokiej klasy środków sprzątających, których nie można nabyć w zwyczajnym sklepie czy drogerii.

Z jakiego powodu warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z dwóch podstawowych przyczyn. Przede wszystkim to rozwiązanie okazuje się przeważnie tańsze, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na etat. Co więcej, w przypadku, jeżeli nie posiadamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, usuwamy ten przymus z innych pracowników, za sprawą czego mogą skupić się na własnych zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają o wiele lepiej oraz dokładniej, a do tego w pełni dyskretnie, kiedy dostosujemy czas czyszczenia, żeby nie utrudniał pracy pozostałych. W ten sposób przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona oraz nie odstrasza klientów. Co więcej firma sprzątająca przeważnie troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Jeśli kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka informacja jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa też na samopoczucie pracowników i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego łatwiej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.