Termosy turystyczne – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze ?

Planując wycieczkę powinniśmy zatroszczyć się o solidne przyszykowanie. Szczególnie jeżeli jedziemy w góry albo czeka nas długie zwiedzanie, należy pomyśleć nie tylko o zapakowaniu prowiantu czy wody, ale też zimnego lub ciepłego napoju. Wielu z nas ceni sobie podróżowanie z turystycznymi termosami, które przez wiele godzin utrzymują temperaturę kawy, herbaty albo innego napoju. Jakie termosy turystyczne są oceniane jako najlepsze oraz z jakiego powodu? Z reguły szczególnie interesującym nas kryterium jest czas zachowywania ciepła lub zimna, chociaż tak samo ważna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród bardzo zananych turystycznych termosów znajdują się termosy producentów Stanley, Thermos oraz Esbit, z tego względu warto się im przyjrzeć.

Który termos turystyczny wybrać?

Wybierając termos turystyczny trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które zaważą na tym, czy termos turystyczny spełni swoją funkcję w określonych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj praktyczność, budowa oraz materiały, z których termos jest wykonany. Im silniej zależy nam na jakości, tym powinniśmy szukać termosu stworzonego z wysokiej jakości tworzyw, które nie mają niebezpiecznych substancji oraz dodatnio oddziałują na dobre funkcjonowanie turystycznego termosu.

Powinno się także zastanowić nad tym, aby termos posiadał powłokę zewnętrzną, dzięki której zyskamy przekonanie, że termos nie wysunie się nam z dłoni także w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dostosować obszerność wybranego termosu. Z reguły termosy turystyczne dostępne są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im krótsza wyprawa tym mniejszy termos wystarczy. Na obszerne wycieczki warto wybrać pojemny termos.

Najważniejszym parametrem, jakim najlepiej się kierować, chcąc dowiedzieć się, jaki termos turystyczny wybrać jest rzecz jasna długość utrzymywania chłodu lub ciepła. W tym zakresie istotny jest nie tylko czas zachowania ciepła bądź zimna, bo w przypadku świetnych termosów będzie to nawet cała doba, ale także zakres temperatur. Żaden termos nie zatrznyma przez długi czas tę samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im lepiej zapełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. By jednak termos turystyczny okazał się dobry, musi mieć właściwy korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Z reguły zamknięcia są zakręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeśli zamknięcie nie będzie szczelne, termos nie zatrzyma temperatury.

Szczególnie polecane termosy turystyczne

W sklepach dostępnych jest wiele turystycznych termosów, jednak bardzo popularne oraz renomowane pochodzą od 3 firm, od lat produkujących zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (one mniej spisują się w czasie długich wycieczek oraz charakteryzują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne należą do firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one szczególnie cenione wśród wielu wielbicieli wycieczek i podróży. Czym wyróżniają się ich termosy turystyczne?

Turystyczne termosy firmy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają wieloletnią tradycję powstawania. Projektowane od niemal 100 lat termosy ze stalowym wkładem są całkiem wytrzymałe oraz przez lata uczestniczą w dalekich wyprawach. Według firmy są tak niezawodne, że mogą przetrwać wiele lat w najtrudniejszych warunkach, nie tracąc na swoich zdolnościach termoizolacyjnych. Jak już wiadomo, zdolność zatrzymania zimna lub ciepła zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz elementów struktury. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W zależności od modeli termosy turystyczne Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h w małych termosach do 20-24h w średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • termiczną izolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo wysoka. Trzeba jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z upływem kolejnych godzin będzie stawała się nieco wyższa/niższa.

Turystyczne termosy firmy Thermos

Drugą tak samo popularną oraz często zalecaną firmą projektującą termosy turystyczne oraz termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród projektujących termosy od wielu lat, z porządnych materiałów i surowców. Co więcej Thermos tworzy produkty we własnych fabrykach, bez pomocy firm zewnętrznych.

Produkty firmy Thermos utrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firmy Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat odnosi sukcesy w projektowaniu kolejnych obiadowych termosów oraz termosów na picie. Ich szeroka gama kubków i termosów zachęca użytkowników, a świetne właściwości zachowywania zimna lub ciepła, dobra cena i jakość, przekonują, aby przynajmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, utrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach ok. 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Pamiętajmy, że kubków termicznych oraz termosów nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów wskazują, że w zmywarce da się myć tylko korek, choć nie dotyczy to każdego modelu. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, dlatego że silne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury w czasie czyszczenia, może ujemnie wpłynąć na ich zdolność do zachowania temperatury.

Termos obiadowy

Komentarze są wyłączone.