Kubki termiczne najlepszy dla Ciebie
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek dla każdego

O kubkach termicznych myślimy przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy planujemy nosić gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że temiczne kubki nie tylko utrzymują ciepło, ale też są doskonałe do noszenia zimnego picia latem. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka do codziennego korzystania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity kubek termiczny na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty i zimno picia. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeśli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić parę istotnych elementów. W głównej mierze niezwykle istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego zastosowanie i trwałość zachowania ciepła lub zimna. Drugim elementem jest przykrywka . Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale także gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Należy także zwrócić uwagę na kształt kubka i jego objętość. Kubki o niewielkiej objętości zawiodą na czasochłonnych podróżach, z tego powodu w tej sprawie najlepiej dopasować pojemność kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a kiedy chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne przważnie kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dostosować od specyfiki pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki, jakie gwarantują dłuższy okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić wzorzysty kubek ceramiczny, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej utrzymują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być najlepiej lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z uwagi na to z reguły kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, mają dużo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez oporu wejdą do plecaka oraz będą łatwe w użytku. I chociaż słabiej zachowują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdy szukamy lekkiego kubka, ale nie polegamy długim utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie temperatury jest konieczne, lepiej wybrać kubek z tritanu. Są one łatwe w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo są bez związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę z reguły zależy nam, żeby kubek termiczny przez wiele godzin zatrzymywał temperaturę picia w środku. Z uwagi na to najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę na wiele czasu. Co więcej mają solidną konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego ciężar, dlatego że jest on cięższy niż pozostałe.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W aucie należy mocno uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz dobrze zachowuje temperaturę. Kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz długo zachowują ciepło lub zimno napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów z reguły cenimy produkty z dobrym wyglądem, ze względu na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe także charakteryzują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.