Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – jaki najlepszy i jak go wybrać ?

Planując wycieczkę należy zatroszczyć się o dobre przygotowanie. Szczególnie jeżeli jedziemy w góry albo czeka nas czasochłonne zwiedzanie, należy pomyśleć nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale także spakowaniu zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób ceni sobie wyprawy z termosami turystycznymi, które przez dużą ilość czasu utrzymują temperaturę herbaty, kawy albo innego napoju. Które termosy turystyczne są uznawane za najlepsze i z jakiej przyczyny? Z reguły najbardziej interesującym nas kryterium jest długość zachowywania zimna lub ciepła, choć tak samo ważna jest wytrzymałość oraz szczelność. Pośród bardzo zananych termosów turystycznych znajdują się termosy firm Thermos, Stanley oraz Esbit, dlatego warto je poznać.

Jaki turystyczny termos wybrać?

Kupując turystyczny termos nalepiej popatrzeć na parę istotnych elementów, jakie zaważą na tym, czy turystyczny termos spełni swoją funkcję w konkretnych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj praktyczność, struktura i tworzywa, z których termos turystyczny jest zrobiony. Im bardziej zależy nam na jakości, tym lepiej szukać termosu stworzonego z najlepszej jakości tworzyw, jakie nie zawierają szkodliwych substancji i korzystnie oddziałują na sprawne funkcjonowanie termosu.

Warto także zastanowić nad tym, żeby termos miał zewnętrzną powłokę, za pomocą której zyskamy pewność, że termos nie wysunie się nam z rąk także w rękawiczkach. Sądząc po tym, jak dalekie przewidujemy wędrówki, powinniśmy dopasować pojemność danego termosu. Z reguły termosy turystyczne znajdziemy w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im mniejsza wycieczka tym mniejszy termos się nada. Na długie wycieczki powinno się zaopatrzyć się w większy termos.

Kluczowym parametrem, jakim najlepiej się kierować, chcąc zdecydować, jaki turystyczny termos wybrać jest czas zachowania temperatury. W tym przypadku znaczący jest nie tylko czas zatrzymania zimna bądź ciepła, ponieważ w przypadku najlepszych termosów może to być nawet doba, ale także zakres temperatur. Nie ma termosu, który utrzyma przez długi czas dokładnie tę samą temperaturę. Warto też dodać, że im bardziej wypełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. By turystyczny termos okazał się użyteczny, musi posiadać szczelny korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Z reguły korki są odkręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeżeli zamknięcie nie będzie szczelne, termos nie zachowa temperatury.

Szczególnie znane termosy turystyczne

W sklepach mają bardzo wiele termosów turystycznych, chociaż bardzo znane i kupowane należą do trzech firm, od lat projektujących zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (te słabiej sprawdzają w trakcie wielogodzinnych wycieczek i charakteryzują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne pochodzą z firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one bardzo cenione przez pasjonatów wycieczek i podróży. Czym charakteryzują się ich termosy turystyczne?

Termosy firma Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają prawie wiekową tradycję powstawania. Tworzone od niemal stu lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle wytrzymałe i od lat sprawdzały się w największych wyprawach. Zdaniem firmy są tak niezawodne, że dadzą radę przetrwać długie lata w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich zdolnościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, umiejętność zachowania zimna lub ciepła zależy od wielkości i napełnienia termosu oraz elementów struktury. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu termosy turystyczne firmy Stanley do posiłków lub napojów zatrzymają:

  • termoizolację cieplną – od 12h w małych termosach do 20-24h w większych, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termiczna izolacja w przypadku termosów turystycznych Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem przemijających godzin okaże się nieco niższa/wyższa.

Termosy firma Thermos

Inną tak samo popularną i często zalecaną firmą projektującą termosy turystyczne i termiczne kubki jest firma Thermos. To jedna z największych firm produkujących termosy od lat, z jakościowych materiałów i surowców. Ponadto Thermos tworzy produkty we własnych fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty firmy Thermos zatrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy na rynku, w projektowaniu kolejnych termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich obszerna gama produktów zachęca użytkowników, a świetne właściwości zachowywania zimna lub ciepła, jakość i dobra cena, przekonują, żeby przynajmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zatrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zatrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach mniej więcej 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Zapamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów wskazują, że w zmywarce można myć zaledwie korek, chociaż nie tyczy się to każdego modelu. Przeważnie termosów nie wkładamy do zmywarki, bo silne detergenty i działanie wysokiej temperatury w trakcie czyszczenia, może negatywnie wpłynąć na ich zdolność do zatrzymywania temperatury.

Termos Thermos

Komentarze są wyłączone.