Kubki termiczne najlepszy dla Ciebie

Nowoczesne technologie termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Termokubek idealny
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny dla każdego

O kubkach termicznych przypominamy sobie szczególnie w sezonie zimowo-jesiennym, gdy planujemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale również są wyśmienite do przechowywania chłodnego picia w upały. Jaki kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin zachowa ciepło kawy czy herbaty oraz chłód picia. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, zwłaszcza że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc będzie dobry w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, najlepiej na początek przemyśleć parę istotnych aspektów. W głównej mierze szczególnie ważny jest materiał jego wykonania. Tak sprawdzimy jego zastosowanie i trwałość zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim składnikiem jest przykrywka . Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać temperaturę w środku na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać wygodny sposób picia. Należy również ocenić kształt kubka termicznego i jego pojemność. Kubki termiczne o średniej objętości nie zachwycą na wielogodzinnych wyprawach, dlatego w tej sprawie lepiej dobrać rozmiar kubka termicznego do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma również wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce lub w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne zazwyczaj nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki, które mają długi okres utrzymania temperatury. Możemy zakupić wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one słabiej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie dobry dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być najlepiej lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Dlatego najczęściej wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem niedrogie, mają wiele wzorów i kolorów, a poza tym są wygodne. Bez oporu zmieszczą się do tornistra oraz nie sprawią trudności w stosowaniu. I chociaż mniej czasu zatrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się tak jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się również na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie polegamy długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, rozsądniej nabyć kubek z tritanu. Są one lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego nie mają w składzie związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Planując długą wycieczkę zwykle patrzymy, aby termiczny kubek jak najdłużej zachowywał temperaturę picia w środku. Dlatego doskonałym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najdłużej ze wszystkich zatrzymują temperaturę, dlatego że są wybitnie izolowane, co sprawia, że trzymają ciepło lub zimno przez wiele godzin. Dodatkowo mają solidną budowę i są niemal obojętne na upadki. Minusem stalowego kubka jest jego waga, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W pojeździe trzeba bardzo uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz świetnie utrzymuje ciepło lub zimno. Kubki termiczne szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe oraz długo zatrzymują temperaturę napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów najczęściej kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne ogromną ilość pięknych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe termiczne również cechują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.