Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
Marzec 31, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
Kwiecień 4, 2017

Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Jak powstały papierowe dekoracje?

Czym są wycinanki z papieru? Przecież zna je naturalnie każdy z nas! Często cięcie wielorakich wzorów z pięknego papieru, gazet czy kartonu definiuje się jako „zręczność niszczenia papieru”. Krótko mówiąc wycinanka rodzi się z odrzucenia większej ilości wzorzystego papieru w taki sposób, by reszta została w jednym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce kochają bawić się przy stole i tworzyć przeróżne kształty, natomiast później przylepiać je na ściany albo zawieszać w pokoju. Czy na ślubie i weselu wycinanki z papieru mogą być wdzięcznym dodatkiem? Czy mają szansę pełnić rolę fajnej, atrakcyjnej dla oka ozdoby? Naturalnie mogą, lecz koniecznie muszą być wykonane niezmiernie precyzyjnie. Warto jest używać jedynie niezwykle ostrych narzędzi, m in. nożyc albo skalpeli. W dawnych czasach posiłkowano się nożyczkami do przycinania owiec, bo były niesamowicie ostre.

Historia wycinanek, z jakich współcześnie wytwarza się prześliczne dekoracje ślubne, były niesamowicie popularne w Chinach (gdyż to właśnie tam odnaleziono papier). Z cudownych, barwnych wycinanek projektowano ozdóbki do włosów przede wszystkim dla niewiast z dynastii Tang. Z kolei na chińskich osadach, gdy kończyły się zbiory, kobiety siedziały łącznie do stolika oraz wytwarzały wtedy ciekawe wycinanki z papieru. Każda dziewczyna musiała obowiązkowo nauczyć się kilkunastu technik ucinania schematów, bo przed zamążpójściem były omawiane jej zdolności. Meksyk był kolejnym krajem, w jakim wycinanki papierowe cieszyły się sporą renomą. Wycinano różne wzorki z bibuły i później zawieszano je na sznurkach na ulicy. Częstokroć robiono to z okazji wesela, chrztu potomka czy innych świąt kościelnych. Udekorowane miasteczko musiało wówczas prezentować się fantastycznie!

W naszym kraju wycinanki są obecne w sztuce tradycyjnej, użytkowej i modzie. Coraz częściej Młoda Para decyduje się na samodzielnie wykonywane karteczki dla przyszłych gości, ozdoby w Kościele, oznaczenia ślubnych stolików i inne dekoracje weselne. Wycinanki z papieru na niezliczonych weselach wcale nie są jedynie niewiele znaczącym tłem, ale nierzadko stanowią kluczowy motyw. Na przykład w trakcie świąt Wielkiej Nocy przeważają barwne wycinanki z ornamentami kwiatowymi oraz zwierzęcymi.

Piękne dekoracje ślubne z papieru

Istnieje mnóstwo technik robienia wycinanek z papieru, jednak do najbardziej znanych należą te przygotowywane manualnie i za pomocą lasera. Pierwsze są strasznie drogie, ponieważ każda pojedyncza wycinanka jest tworzona na indywidualne zamówienie. Bardzo dużo czasu trwa przygotowanie prototypu, a w następnej kolejności przygotowanie kilku identycznych egzemplarzy. Wycinanki zrobione za pomocą lasera są sporo tańsze, jednak mówiąc w skrócie nie mają – jak to się najczęściej mówi – „duszy”. Na wesele bez wątpienia należałoby kupić droższą opcję, jeśli zależy nam na dopracowaniu każdego detalu.

Efektownym konceptem są kartki z życzeniami. Sprawdzą się nie tylko w przypadku ślubu, ale też na inne okazje, np. narodziny potomka, Dzień Dziadka, z okazji Nowego Roku lub pożegnanie. Na tej kartce wystarczy umieścić osobiście skomponowany wiersz i podpisy członków rodziny. Te panny młode, które są faktycznie odważne, powinny wykonać biżuterię z papieru, m in. kolczyki. W szczególności, że schematycznie każda panna młoda ma włożone cenne błyskotki. Bynajmniej nie chodzi tu o oszczędność, tylko o zachwycenie wszystkich zaproszonych osób w unikalny sposób. Wytworzenie wspomnianych dekoracji ślubnych możemy wyznaczyć osobie, która doskonale sobie z tym poradzi.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest niesamowitym przeżyciem, stąd też dekoracje weselne powinny być doskonale dopasowane do gustu, w którym będzie się ono odbywało. W bieżącym roku kilkadziesiąt osób urządza wesele w formacie industrialnym albo kilku stylach jednocześnie Pierwszy styl bazuje na zagospodarowaniu „motywów seryjnych”, zaś zazwyczaj impreza toczy się w wydzierżawionym spichlerzu lub starej fabryce. Tymczasem drugi jest kierunkiem „wolnym”, w jakim dominują wątki roślinne i rzekomy nieporządek. Wykwintne uroczystości, na jakich zaproszeni goście okryci są w wytworne garnitury i sukienki, niespiesznie tracą swój dawny blask. Obecnie przodują prawdziwe oleandry we włosach, girlandy zawieszone w kilku miejscach na sali, ciasteczka ślubne zaprojektowane w stylu barokowym i stroje dla zaproszonych osób rodem z maskarad. Wszystko w sumie jest uzależnione od naszej kreatywności oraz… wytrawnego menedżera wesel. Dekoracje weselne obowiązkowo muszą olśniewać, jednak ogólnie rzecz ujmując nie taki, który całkowicie „zakryje” parę młodą. Przed tak niezwykłym dniem trzeba dobrze rozważyć, czy wszystkie szczegóły są ostatecznie załatwione. Wymyślenia dekoracji nie wolno odkładać do ostatniej chwili.

Jeżeli jesteś zafascynowana przygotowywaniem niezwykłych dekoracji albo zamierzasz wynająć dekoratora na własny ślub, wejdź w odnośnik z boku – Dekoracje ślubne Toruń – a na pewno odszukasz wszelkie przydatne informacje.

Komentarze są wyłączone.