Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw
Grudzień 9, 2017
Kupno domu, co trzeba wiedzieć?
Kupowanie domu – na co zwrócić uwagę?
Grudzień 19, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach osoby w różnym wieku często próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie zadowala nas już normalne umówienie się na drinka, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na niezapomnianą integrację pracowników lub wieczór w gronie kolegów stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej lubiącej adrenalinę rywalizacji skręcili w kierunku jakim jest laser tag – również obwoływany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły traktujących o wzroście fali rozgłosu paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie mamy niebagatelne dysproporcje między obiema metodami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Zdecydowanie – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na fizycznej amunicji, z którą mamy do czynienia w tradycyjnej odmianie paintballa, co powoduje, że ból wyeliminowano. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne plusy.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego dotyczy zarówno uczestników rozgrywki jak i otoczenie. Nie musimy stosować wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może towarzyszyć widownia, skupiająca się niedaleko epicentrum zdarzenia.

Stosowne wydaje się pytanie – co ze światłem, jakie wyzwala broń, z której korzystamy przy paintballu laserowym. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, zupełnie komfortowej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu uczestnicy i kibicujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich trzeba zaznaczyć kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i najlepsza zabawa idą w parze z wymaganymi zabezpieczeniami oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Na pewno to ostatnie jest problematyczne, gdy dominuje solidny upał w lipcu lub miesiąc później. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon może być praktycznie dowolny, a co za tym idzie łączymy wygodę oraz beztroskę w trakcie gry.

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – zwiększa się grono przyszłych graczy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – chociaż przeważnie jest zobowiązany pokazać wymagane specjalne oświadczenie od opiekuna. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zgadujemy, że wielu z Was chociaż raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Dziś laser tag powoduje, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – w paintballu laserowym nie ma zastosowania obostrzenie, że po jednym błędzie zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Jedźmy zatem dalej. Doświadczona spółka oferująca takową rozgrywkę z dużą dozą prawdopodobieństwa planuje odwzorować broń, stosowaną przez służby wojskowe z Polski lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Jest oczywistym, że nie licząc karabinu, trzeba mieć na arenie czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale albo końcu zabawy. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wyposażenie sprzętu w interesujące elementy, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia zawodów i poczucia się jak biegły koneser wcześniej zaznaczonych gier.

 

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?

 

Paintball laserowy na każdą okazję

Pokazaliśmy już sporo zalet paintballa laserowego. To właśnie one, w zestawieniu ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami powodują, że ten sposób rozrywki jest wspaniałym pomysłem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w otoczeniu zgranej braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu niezapomniany wieczór kawalerski. Dziś zwykła impra w klubie może być dodatkiem, a taka męska batalia zestawi świetną zabawę z potrzebną dawką adrenaliny, która przyda się przed ślubem.

Laser tag znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Jego zaletą staje się to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz poprowadzić niebanalną lekcję WF-u lub urządzić młodszemu pokoleniu obóz.

Przestrzegamy – większość firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a biorąc pod uwagę zwiększoną popularność laser tagu, warto zagwarantować sobie miejsce znacząco wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, powinno się przybycie odpowiednio przed terminem oraz oswojenie się z regułami, obowiązującymi na obszarze obiektu oferującego imprezę. Kiedy już ogarniemy szczegóły, sentymenty zostawiamy przed wejściem i rozgorzeje rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.