Malowanie bawialni i sal zabaw

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – podstawy
Sierpień 13, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki
Grudzień 17, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Brzdące uwielbiają zabawę. Podczas zabaw nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to doskonały pomysł na spędzenie wolnych chwil. Są one interesującym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Bawialnie to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy wyczarować perfekcyjne miejsce zabaw dla dzieci, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak ważny jest profesjonalny wybór kolorów i tematów przewodnich występujących w świetlicach. Otoczenie można dodatkowo upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor ma podstawowe znaczenie

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biel wprowadza harmonię, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Kolory w przestrzeni malucha mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój szkraba: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór kolorów i zachowanie równowagi pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa maluch podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj odzwierciedla jego stan emocjonalny. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – szeroki wybór bohaterów

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale zazwyczaj widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym sposobem na wystrój bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale także pobudzimy kreatywność dziecka. Obrazki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Gdy wybierzemy jako motyw przewodni projektu przykładowo: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko zabawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, że wśród dzieci są także uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest dobór niezagrażających produktów.

Zalety

Zastosowanie muralu jako dekoracji wszystkich sal do gier to doskonały patent na wyróżnienie się pośród innych tego typu miejsc, a teraz ma to dużą wartość. Brzdące zapamiętają piękne elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zakamuflować jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi oferuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest też w szpitalach i domach dziecka. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.