Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

prawnik Toruń obowiązek alimentacyjny kancelaria
Kiedy trzeba płacić alimenty? Pomoc profesjonalnego adwokata
Kwiecień 7, 2017
biuro rachunkowe toruń prowadzenie ksiąg handlowych pełna księgowość
Jak wygląda praca w księgowości?
Kwiecień 12, 2017

Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy mamy świadomość tego, że doskonałe imprezy to te, które absolutnie nie są rozplanowane bardzo drobiazgowo – czyli wiele rzeczy najzwyczajniej w świecie dzieje się swobodnie. Czasami jest tak, iż im bardziej jesteśmy negatywnie nastawieni oraz nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, wówczas impreza jest tym bardziej ciekawa. Zaś jeśli przygotowujemy się 7 dni wcześniej (panie kupują czasami fajne ubrania z takiej okazji i dobierają makijaż), wówczas impreza okazuje się śmiertelnie nudna oraz planujemy od razu się z niej zmyć. Osoba, która jest pomysłodawcą w sumie nie potrafi w pełni przewidzieć wszelkich zdarzeń, może tylko zaoferować pewne ramy, przykładowo że o godzinie 12.00 w Sylwestra wszyscy będą popijać szampana na zewnątrz i obserwować sztuczne ognie. Jego nadrzędnym celem jest jednak to, aby niczego uczestnikom nie zabrakło. Doskonałym konceptem jest zrobienie dobrej oprawy muzycznej, przykładowo na zabawie będzie brzmiał świetny DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Przyszykowanie imprezy nie bazuje tylko na zawiadomieniu przyjaciół sms-em oraz wystawieniu trunków na stole. Właśnie – jeśli chodzi o zaproszenia. Przesyłanie przykrótkich sms-ów w kształcie: „w sobotę prywatka, jesteś zaproszony”, „w weekend u mnie, prywatka do białego rana” bądź „wpadnij, Sylwester u mnie”, jest troszkę proste. Znakomitym pomysłem jest zatem stworzenie zaproszeń oraz własnoręczne ich wypełnienie, czy nadanie wiadomości, lecz o nieco awangardowym charakterze, dla przykładu:

„W związku z wyraźnymi wnioskami obywateli, władca wszelakich dóbr król Radosław I, jako iż jest cesarzem dobrotliwym, przyjmuje na legendarną ucztę pod „Chudym Smalcem”, jeśli tylko w sobotę Słońce zamaskuje się za horyzontem. Nieodwołalnie należy posiadać luźne okrycie i konkretną dawkę dobrego nastroju. Na biesiadzie układaniem muzyki zajmie się atrakcyjny DJ, zaś wieczerza zakończy się w takiej sytuacji, kiedy wszyscy zaproszeni goście pogrążą się we śnie albo wrócą do swoich dworów.”

Brzmi dużo lepiej, prawda? Na sto procent więcej przyjaciół przybędzie na prywatkę po odebraniu tej informacji. Trzeba mieć na uwadze, żeby ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt patetyczna – musi obowiązkowo obejmować optymalną dawkę powagi oraz humoru. Których błędów wystrzegać się „jak ognia”? Opisany wyżej sms lub zachęcenie w postaci karteczki krótko mówiąc nie może nikogo urazić. Podarujmy sobie nazywanie kogoś niezbyt przyjazną ksywą (chociażby jeśli na wybraną osobę w taki sposób mówią inni), wypisywanie cudzych cech temperamentu (w szczególności złych) oraz pozostałych równorzędnych rzeczy.

Jeżeli publikujemy zaproszenia, wówczas ogólnie rzecz ujmując nie muszą one posiadać postaci nieskalanej karteczki wypełnionej tekstem. W zasadzie nie muszą to być też kartki kupione w hipermarkecie papierniczym albo w sieci. Niecodziennym zamysłem jest indywidualne zaprojektowanie graficzne zawiadomień, m in. w postaci listu żelaznego rodem z XIV wieku. Wszystko jest uzależnione niewątpliwie od gatunku zabawy, m in. czy goście będą się przebierać.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I w tym miejscu uwidacznia się czołowy, i równocześnie pewnie najistotniejszy kłopot: czy któryś z przyjaciół posiada uczulenie lub nietolerancję na któreś dania? Jakie są skłonności kulinarne przybyłych gości? Czy zamierzają bawić się na świeżym powietrzu przy ognisku czy podjadać wykwintne potrawy w dobrej restauracji? Na wyjątkowej imprezie trunek w ogóle nie „zamaskuje” smakowitego jedzenia, inaczej mówiąc, że dania muszą obowiązkowo posiadać naczelne miejsce, natomiast nie wino lub śliwowica. Każdy bardzo dobrze wie, że absolutnie nie wolno pić na tzw. „pusty żołądek”. Póki goście zaczną rozlewać wysokiej klasy napoje alkoholowe, koniecznie muszą coś przełknąć. Menu musi być dostosowane preferencji smakowych, przykładowo jeżeli znajoma ze studiów ma alergię na karotkę, wówczas cudownie by było, gdyby na ławie znalazły się posiłki wolne od tego warzywa. Skoro znajomy z akademika ma problem z nietolerancją pszenicy oraz mleka, to należałoby przygotować co najmniej 2 potrawy jedynie dla niego. W przeciwnym razie będzie stał przy stoliku i zupełnie nic nie jadł, lub doniesie własne jedzenie, a na to nie powinien pozwolić żaden realizator imprezy (jeżeli przejmuje się tym, ażeby wszyscy goście bardzo dobrze się bawili). Koszty prywatki można oczywiście rozdzielić na wszystkich uczestników – łącznie z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich dostarczy po prostu ze sobą trunek oraz jakieś dania. Należy jednak monitorować, żeby mówiąc w skrócie nie pojawiło się kilkanaście butelek piwa oraz jedyne czerwone wino (bądź na odwrót). A to co każdy uczestnik zapewnia na imprezie powinniśmy sprecyzować na wstępie.

Jeżeli marzysz o tym, by wynająć na własną potańcówkę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to wejdź w link po prawej stronie – www.dj-lodz.pl – a znajdziesz pod nim interesujące informacje.

Komentarze są wyłączone.