Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

filmowanie z powietrza filmowanie z drona filmowanie dronem firma
Kompleksowe usługi filmowania z powietrza
Kwiecień 20, 2017
wynajem telebimów telebimy telebimy do wynajęcia
Telebimy na koncerty, eventy i konferencje
Kwiecień 22, 2017

Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

W przypadku kiedy od prawie czterech miesięcy na rachunku bankowym nie zostały zarejestrowane alimenty na syna, mamy możliwość przedsięwziąć odpowiednie kroki, by je odebrać. Niestety ustawicznie różnorakie okoliczności obrazują jak jest to czasochłonne i ile możemy jednocześnie mieć nieprzespanych nocy. W przypadku zatwierdzenia „układu” pieniądze powinny zawsze przychodzić systematycznie. Jednakże w wypadku wyroku – nie zawsze tak się dzieje. Błyskawicznie po sprawie rozwodowej byli małżonkowie częstokroć nie pragną ze sobą „debatować”, oraz bywa jeszcze tak, że jedno zmienia miejsce pobytu, m. in. przeprowadza się za granicę. Próbują to wytrzymać oboje i niepełnoletnie dziecko, które musi koniecznie mieć zagwarantowane odpowiednie warunki mieszkania. Alimenty bynajmniej nie są „wymysłem”, za pomocą którego można zaspokajać osobiste potrzeby. Są dedykowane oczywiście dla dziecka. To niepełnoletnie dziecko jest rzeczywistym odbiorcą wszystkich funduszy nawet wówczas, jeżeli samo nad nimi nie sprawuje kontroli. Jakim sposobem zadziałać w przypadku, kiedy przez cztery miesiące zostało zaksięgowanych parę groszy z powodu alimentów na córkę?

Najpierw trzeba porozmawiać z z dłużnikiem, nawet jeśli jest to niesamowicie dotkliwe. Naprostowanie motywacji od razu zapewnia opcję wybrania dalszej drogi. Jeżeli to bynajmniej nie poprawia sytuacji, stykamy się ze złością czy brakiem reakcji, możemy wynająć kompetentnego adwokata, jaki „zaopiekuje się” dotkliwą dla nas sytuacją od początku do końca. Musi to być niezawodna osoba, czyli taka która będzie wykazywać się zaangażowaniem, będzie pomagać w każdej chwili i wytłumaczy wszelakie trudności prawne.

Kiedy trzeba skontaktować się z komornikiem?

Mamy możliwość swobodnie wyselekcjonować komornika, u którego złożymy zawiadomienie. Trzeba kierować się położeniem biura oraz liczbą interesantów, których egzekutor musi obligatoryjnie obsłużyć w swoim „obszarze”. O drobiazgi mamy możliwość zapytać swojego prawnika, który zweryfikuje, które biura będą mogły sprawnie podjąć się zajęcia dóbr… i są nieopodal byłego małżonka. Dobrze jest wpisać wszelakie wiadomości, jakie posiadamy o byłym partnerze – oznaczenia rachunków bankowych, dane o posiadanych samochodach, akcje, adres zamieszkania, nazwę firmy i dane w sprawie spłacanych nieruchomości. Mówiąc w skrócie, skoro dobrze wiemy, iż były mąż posiada jakichkolwiek dorobek (w szeregu przypadków ten skrupulatnie skrywany), wolno nam wszystko zakomunikować komornikowi.

Daremna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, iż absolutnie nie posiadamy obecnie najmniejszych szans na zabranie należących się zasobów finansowych. W przypadku, gdy dotrzymujemy założenia dochodowe, mamy szansę zabiegać o środki finansowe z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja bezskuteczna to inaczej mówiąc nieuzyskanie alimentów na dziecko przez okres dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą przyjęte konkretne działania względem byłego małżonka. Przede wszystkim były partner zostanie poproszony na potrzeby wytłumaczenia sprawy. Musi koniecznie gruntownie zrelacjonować swoją sytuację rodzinną oraz finansową, np. motywy niewysyłania alimentów. W dodatku będzie od niego żądane dostarczenie zeznania majątkowego.

Jeśli zdarzy się sytuacja, gdy dłużnik nie posiada pracy lub nieskutecznie poszukuje pracy, musi obligatoryjnie zarejestrować się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi także zaakceptować propozycję pracy zarobkowej, gdyż w innej sytuacji będzie uznany za „migającego się od zobowiązania alimentacyjnego”. Jeśli utrzymuje firmę, która „nie zarabia na siebie”, także musi dokonać rejestracji, lecz tym razem jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli były partner wykonuje wszelkie te czynności (a mianowicie „współpracuje”), niestety nie można nic więcej zrobić. Nawet, jeżeli funduszy ciągle nie ma. Określone operacje wdraża się wtedy, jeśli przez minione pół roku nie uregulował on więcej niżeli 50 procent alimentów.

W jakich sytuacjach dłużnik jest ścigany?

W przypadku kiedy były mąż bezustannie uchyla się od opłacania alimentów na dziecko, w końcu jest trasatem ścigany przez organy państwowe. W owej sytuacji należy wysłać kwestionariusz o ściganie za oszustwo z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi w tym miejscu po prostu o „uporczywą niealimentację”, a więc takie sytuacje życiowe, w których były małżonek bynajmniej nie chce uiszczać, alimentów, bo „nie” i nie ma przy tym żadnych słusznych motywów (szczegółowe informacje musi obowiązkowo przekazać nam nasz prawnik). Jednocześnie możemy dostarczyć prośbę do starosty, ażeby przejęto prawo jazdy takiemu „osobnikowi” i wprowadzono go do rejestru dłużników. Nie będzie mógł pobrać w ogóle pożyczki z banku, prócz popularnych chwilówek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeżeli wiemy, że wierzyciel na pewno posiadał dorobek, lecz ofiarował go któremukolwiek członkowi rodziny, w takiej sytuacji możemy wnieść należyty pozew: skargę pauliańską (o której traktuje kodeks cywilny) bądź zgłoszenie o popełnieniu nadużycia, które ma za cel utrudnić zaspokojenie potrzeb wierzycieli. Mamy szansę dodatkowo wnosić o „alimenty od rodziców byłego męża”, jeśli on nie jest kompletnie w stanie ich wypłacać.

Jeśli planujesz dowiedzieć się dużo więcej, wejdź w odnośnik obok – Prawnik Toruń

Komentarze są wyłączone.