Adwokat -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Praca w biurze rachunkowym
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie niepożądanego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu?

Co realnie dzieje się na sali rozpraw? I czy sędzia zadaje same przykre zapytania? Jakim sposobem przyszykować się do postępowania, aby otrzymać rozwód? Rozpocznijmy od tego, że dzisiaj rozprawy rozwodowe absolutnie nie są niczym wyjątkowym. Masa ludzi po dłuższym czasie stwierdza swój błąd, jaki sobie wyrządzili w sprawie wyboru partnera. W szeregu przypadków współmałżonek oszukuje, nadużywa trunku lub innych używek czy zamęcza psychicznie. W takiej okoliczności każdy z nas posiada uzasadnienie, aby zdeponować pozew o rozwód oraz wyczekiwać pozytywnego werdyktu trybunału. Czekanie na korytarzu w sądzie na zainicjowanie postępowania przypuszczalnie jest szczególnie stresujące. Bynajmniej nie ma się jednak czego bać. Trzeba posiadać podstawową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie właśnie na niej pytał. Jeżeli przewidujemy, że bez niczyjej pomocy wcale nie damy sobie rady, należy wtedy udać się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam uzbierać wszelkie nieodzowne dokumenty.

Sprawę rozwodową przeprowadza zwykle trzech sędziów, z czego zajmujący centralną pozycję jest sędzią przewodzącym, a dwaj po bokach – to adwokaci ławnicy. Proces dzieje się bez współudziału widowni, także z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, współmałżonków oraz powierników nikogo więcej absolutnie nie powinno być na sali. Nie musimy się w takim przypadku zadręczać, że znajoma z firmy dowie się za dużo o naszym związku albo o tym, co właściwie stało się z naszymi małoletnimi dziećmi. Pozostałymi krokami procesu są: odpytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie stron oraz wreszcie – opublikowanie wyroku.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia najczęściej poczyna od zadawania generalnych pytań. Czy partnerzy prowadzą solidarnie gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); jak wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto teraz ma nad nimi opiekę, jeżeli matki lub ojca w niniejszym domu w ogóle nie ma); czy przedtem toczyły się wobec któregokolwiek z współmałżonków rozprawy rodzinne? I czy jest w ogóle jakaś szansa na uchronienie związku? Po tychże zapytaniach sędzia przechodzi do odpytania świadków. Ma możliwość to zrobić na wczesnej rozprawie albo dopiero na następnej. Na początku odpytywani są członkowie rodziny strony powodowej, a następnie – strony pozwanej. Od liczby świadków zależy liczebność spraw, a każdy z małżonków ma możliwość pytać o konkrety. Jeżeli zainteresowani będą już wysłuchani, wtedy sędzia przechodzi do przesłuchania partnerów. Mają sposobność oni przedstawić indywidualny scenariusz wydarzeń, odnieść się do tego, co właściwie wygłosił któryś ze świadków wydarzeń albo sam partner.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na wyroku dobro dziecka, przede wszystkim młodocianego
  • Byłoby to w niezgodzie z podstawami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie wyłącznie winowajca partner, np. ten który dokonał niewierności (drugi partner musi uzewnętrznić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W wielu kwestiach ma szansę pomóc nam prawnik, przede wszystkim jeżeli dążymy do tego, ażeby sędzia zawyrokował winę jakiejś ze stron za rozłam związku małżeńskiego. Możemy się także do niego udać w takiej sytuacji, gdy: strony posiadały łączny kapitał, a jedno z nich posiada działalność gospodarczą w stanie ruiny; zamierzamy, aby zostały zasądzone alimenty na drugiego partnera lub na dzieci; planujemy mieć wyłączną zwierzchność rodzicielską lub planujemy drugiej stronie zmniejszyć kontakty z dzieckiem; sprawa potrzebuje orzeczenia sposobu czerpania ze wspólnego lokalu, jego przydziału albo przydzieleniu go jednemu z partnerów; należy zawyrokować podział całkowitego dorobku. Adwokat ma szansę nas wesprzec nie wyłącznie w sytuacji rozwodu, wręcz przeciwnie – także w czasie separacji. Należy nadmienić, że rozwód oraz separacją charakteryzują dwie odrębne rzeczy, jakie choć są zbliżone, ale różnią się skutkami. Wyrok sędziego o rozwodzie działa w taki sposób, że małżeństwo przestaje istnieć. W sytuacji separacji małżeństwo w dalszym ciągu istnieje formalnie. Osoby, jakie wskazały w sądzie na separację, z dowolnych względów wcale nie chcą zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są religijne albo posiadają na wychowaniu młodociane dzieci. Występuje też coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja faktyczna, w której mąż oraz żona obcują odrębnie, zatem nie zamieszkują tego samego lokum.

O czym warto pamiętać?

Obowiązkowo musimy nosić w torbie wszelakie wskazówki obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na osądzeniu całkowitej winy. Muszą to być zdjęcia, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości internetowe bądź filmiki. Musimy dowieść, że małżonek, np. dokonał zdrady czy stale nadużywa trunku. Skoro staniemy przed sędzią bez dowolnych dowodów w takiej sytuacji (bądź bez świadków wydarzeń) zdobycie rozwodu może przebiegać niesłychanie mozolnie. Postanowienie sędziego będzie bazowało na wysłuchaniu stron i świadków wydarzeń. Jeżeli potrzebujesz odpowiedniego prawnika, to kliknij w owy odnośnik – Prawnik

Komentarze są wyłączone.