kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Montaż klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki gotówkowe
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa wymagane jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, a także dokument zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą zdolność kierowania pojazdami. Pełne szkolenie zapewnia otrzymanie wszystkich wymaganych dokumentów. Dla osób, które posiadają już uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się szkolenia uzupełniające, które poszerzą posiadane zdolności. By podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Głównym wymaganiem obok posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei badania lekarskie można przejść po szkoleniu albo w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga głównie osoby, które planują kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, zdolnościami oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy wszystkie te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej lub gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje też kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program szkolenia kierowców

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został wymyślony w taki sposób, żeby nastawił kierowcę na trudne sytuacje drogowe oraz unikania kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo zarówno swoje, a także pasażerów i osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, w jakich prawdopodobna jest strata panowania nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy szlifują swoje zdolności, które są niezbędne do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające ułożono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. W tematach, jakie są w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Istotnym elementem jest także przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest podstawą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą zapisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie materiały szkoleniowe oraz egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które cierpliwie przekazują kierowcom. Ułożony program szkolenia za pomocą świetnej organizacji oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców poruszania się w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

www.pojazdy-uprzywilejowane.pl

 

Komentarze są wyłączone.