Kurs kierowcy pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy materac do łóżka
31 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa konieczne jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, zaświadczenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej konieczne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie zapewnia uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów. Dla osób, które posiadają już uprawnienia wcześniej przygotowano szkolenia uzupełniające, które rozwinąć osiągnięte zdolności. By rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Głównym warunkiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Natomiast badania lekarskie i psychologiczne można wykonać po zakończeniu szkolenia albo w jego trakcie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi zwłaszcza osoby, które zamierzają kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany może nieprzestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi wykazywać się szybką reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej albo gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są też pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając te uprawnienia można też prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był przygotowany , by nastawił kierowcę na ekstremalne sytuacje w ruchu drogowym oraz wyjeżdżania z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo zarówno swoje, jaki i pasażerów lub innych osób wymagających pomocy. Szkolenie pokazuje ekstremalne sytuacje, gdy niewykluczona jest utrata panowania nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy szlifują swoje umiejętności, potrzebnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, które znajdują się w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym elementem jest też utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które będzie podstawą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie szkoleniowe materiały i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz przekazuje fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy bazują na wiedzy i latach doświadczeń, które szczegółowo przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia za pomocą świetnej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców jazdy w ciężkich warunkach. Nauka zgodna z aktualnymi normami, doskonałe warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Komentarze są wyłączone.