Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddaszy
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas często podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto zadbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w dobrej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Nowoczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, stomatolog sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki wymagają korekcji. Dzięki temu będziemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, skomponowane  skomponowane z kilku składników. Ich cena wynosi od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd

Zaawansowany poziom technologii dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Wszyscy chcemy o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje kilka alternatyw by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Poniżej najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym zadaniem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Następnym metodą na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zainwestowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.