Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozkwitu technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w ciągu jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość poznania rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych łączy się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym jest bardzo komfortowy oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę korekty minimalnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Stomatolog

Komentarze są wyłączone.