Klinika stomatologiczna Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozkwitu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na końcowy rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość poznania rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i efekt zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, bo aplikacja implantów dentystycznych wiąże się długim czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi połączyć się z kością, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a obok tego usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez problemu regulować natężenie lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym lub do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.