Klinika stomatologiczna Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozrostu technologii i technik używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na efekt należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można zastosować mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a obok tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować moc światła oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić również przy użyciu protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się na zęby. Licówkami można zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.