Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

W jaki sposób wybielać zęby, żeby wypracować satysfakcjonujący rezultat?

Wybielanie zębów, głównie fachowymi sposobami od dentysty jest uznawane za najlepszy ze efektywnych zabiegów estetycznych . Biorąc pod uwagę techniki, można w krótkim czasie odzyskać biel zębów widoczniejszą o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych ze stosowania np. barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, które zmieniają kolor zębów. Do zazwyczaj wskazywanych należą soki, kawa albo niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było usuwanie efektów spożywania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Oprócz codziennej pielęgnacji specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać fachowe zabiegi wybielania w klinice stomatologicznej, np. naświetlania specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najskuteczniejsze fachowe przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich wymyślonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki rodzaj wybielania zębów daje widoczne rezultaty w krótkim czasie.

Jedną z najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, oferująca zadowalające i trwałe rezultaty już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Dodatkowo taka metoda usuwa do 97% bakterii gromadzących się w jamie ustnej oraz minimalizuje stany zapalne przyzębia, a także wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Poza tym również siła lampy może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania zębów

Wielu marzy o niezwykłym i białym uzębieniu. Z uwagi na to wszędzie dostępne są odmienne metody wybielania, na które pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna wybielające pasty do zębów. Dość dobrze eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Równie znane są lakiery, paski i wybielające żele do aplikacji w domu. Można je dostać np. w aptece albo w sklepach, jednak z reguły to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w obszarze między zębami.

Nie każdy pamięta, że dobrym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne usunięcie płytki nazębnej u stomatologa np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje rozjaśnienie zębów. Innym sposobem dostępnym gabinecie dentystycznym są również wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są indywidualnie dobrane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie i stosuje zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, by wybielanie zębów było efektywne i w pełni bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie wiemy wszelkie babcine metody, choć odrobinę dają efekt, tak naprawdę niszczą szkliwo i często podrażniają dziąsła. Dentysta profesjonalnie pomoże dowiedzieć się, jaka metoda z tych dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto obejrzy zdrowie jamy ustnej i oceni, czy przed zabiegiem wybielania zębów potrzebne jest najpierw leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, należy zatroszczyć się, żeby były one z zaufanych źródeł. Popularne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej nabyć w zaufanych punktach albo z rekomendacji dentysty. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Dlatego lepiej udać się na fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Kiedy widoczne będą rezultaty wybielania zębów?

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki skutek, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu zębów należy też stosować tzw. białą dietę, by nie zepsuć świeżo uzyskanego efektu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalny kolor zębów, a te często nie są idealnie białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę np. na skutek przyjmowanych leków albo w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Co robić, kiedy zabieg wybielania zębów nie działa? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Skutecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają sporo plusów. Poza tym, że możemy dostosować ich barwę według preferencji pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Z uwagi na to powinno się przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się z dentystą, żeby sprawdził, jaka metoda będzie skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.