E-sklep stworzony przez WordPress

Okna pasywne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja stron WWW
17 września, 2020

E-sklep stworzony przez WordPress

WordPress, jako od dawna jedna z najbardziej znanych oraz często stosowanych platform do projektowania stron internetowych posiada również dodatkową zaletę. Najlepsze dodatki udostępniane są we wtyczkach, a za pomocą wtyczki WooCommerce to też doskonałe narzędzie do założenia sklepu internetowego. Z uwagi na to, że WordPress funkcjonuje poprzez własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest prosty w obsłudze dla użytkowników oraz pozwala na tworzenie stron i sklepów internetowych bez potrzeby stosowania specjalistycznej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest całkowicie kompatybilną z WordPressem wtyczką, jaka przerabia witrynę WWW na WordPressie w e-sklep. Jej obsługa, szczególnie że jest dostępna w polskiej wersji językowej, jest stosunkowo łatwa oraz daje wiele opcji. Za jej pomocą można uzupełniać produkty, ich opisy oraz szczegółowe dane, grafiki, ceny, a nawet dostępność w magazynie. Z kolei osoby korzystające ze sklepu internetowego zyskują funkcję koszyka oraz w łatwy oraz bezpieczny sposób nabyć dostępne produkty.

Dlaczego warto budować sklep internetowy poprzez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została opracowana dla użytkowników WordPressa, co sprawia, że została dostosowana do jego potrzeb, a jej procedura dodawania jest łatwa. Oprócz tego duża ilość szablonów i motywów jest zupełnie zgodnych z WooCommerce, dzięki czemu oprawa graficzna, rozmieszczenie elementów lub funkcjonowanie sklepu na WordPressie jest łatwe do poprzawiania. Wszystko, czego potrzeba to podstawowy zakres wiedzy i wyobraźni, żeby zaprojektować sklep internetowy dopasowany do potrzeb, a przy tym ciekawy wizualnie oraz przyjazny dla klientów.

Co tak samo istotne, budując e-sklep poprzez WooCommerce zdobywa się pełną kontrolę nad sklepem. To wyróżnia WooCommerce w porównaniu do e-sklepów abonamentowych, to łatwe  zmiany funkcjonalności i wyglądu sklepu, przy pomocy specjalistów. Sklepy internetowe na WordPressie są tak często projektowane, że przy pojawieniu się problemu można nie tylko sięgnąć po pomoc specjalizujących się firm, ale też szukać na grupach, na blogach czy forach wsparcia znawców oraz osób, jakie uprzednio poradziły sobie z takim problemem.

Plusem WooCommerce jest również to, że zawiera ogromny zakres własnych, rozbudowanych dodatków. Popularność sklepów internetowych na WordPressie przekłada się na to, że developerzy wciąż tworzą nowe wtyczki i dodatki do WooCommerce. To sprawia, że gdy sklep wymaga jakiejś funkcjonalności, przeważnie wystarczy przejrzeć dostępne wtyczki oraz bardzo prawdopodobne jest to, że niezbędne do pracy poszukiwane rozszerzenie można podłączyć od dawna. Co więcej WooCommerce regularnie eliminuje konflikty pomiędzy dodatkami oraz szablonami podczas aktualizacji.

Otwarcie sklepu internetowego przez WooCommerce i WordPress

Podłączenie WooCommerce do WordPressa jest w pełni proste. Wystarczy w sekcji wtyczek wyszukać WooCommerce. Po aplikacji wtyczki, w panelu administratora pokazują się nowe opcje, dzięki którym możliwe jest wstawianie produktów, zarządzanie zamówieniami lub płatnościami oraz zapisywanie informacji o klientach. Obok tego dostępne są też statystyki, raporty oraz analizy sprzedaży.

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie opcje WooCommerce są całkowicie nieodpłatne. Chociaż bezpłatna wersja oferuje naprawdę sporo, niektóre dość ważne w sklepie internetowym opcje mogą łączyć się z opłatami. Dla przykładu płatne rozszerzenia dotyczą możliwości płatności elektronicznych, integracji z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. na Facebooku), lub rozbudowanych funkcji ofert lub rekomendacji. Większość płatnych opcji posiada darmową wersję, jednak może zdarzyć się tak, że do najwydajniejszego funkcjonowania sklepu internetowego na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu internetowego na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to ważna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są stale ulepszane przez autorów, z powodu czego są oceniane jako narzędzia bezpieczne. Kłopotem mogą okazać się jednak inne wtyczki, jakie nie w każdym przypadku są w pełni dopasowane, przez co mogą w pewnym zakresie stanowić dojście do witryny. Z uwagi na to, lepiej instalować ograniczoną ilość rozszerzeń, przede wszystkim tych szczególnie potrzebnych do prowadzenia sklepu. Żeby zagwarantować bezpieczeństwo sklepu internetowego w oparciu o WordPress i WooCommerce warto stale aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje przeważnie skierowane są na usuwanie luk i błędów. Obok tego dostęp do panelu administracyjnego oraz serwera FTP powinien posiadać głównie właściciel sklepu internetowego oraz np. administratorzy wsparcia technicznego. Ponadto hasła muszą być zawsze mocno skomplikowane, żeby gwarantowały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Warto również wybrać solidny hosting z tworzeniem kopii danych oraz pomoc ekspertów. Pomoc techniczna może okazać się nieoceniona, gdy pojawi się problem, z którym trudno będzie wygrać samemu. Obok współpracy z profesjonalną firmą, jaka trudni się wsparciem technicznym do WordPressa, wiele rozwiązań kłopotów znajduje się na forach internetowych albo na grupach. Czasami wystarczy zadać w takim miejscu pytanie oraz czekać na odpowiedź. Jeżeli jednak kłopot wymaga szybkiej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklepy internetoweBlackSoft sklepy internetowe

Komentarze są wyłączone.