Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Optymalizacja stron WWW
17 września, 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Z jakiego powodu warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet nawiązania współpracy z biurem rachunkowym można wskazać bardzo dużo. Rozpoczynając współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że osiąga się kontakt z wykształconym księgowym, to jeszcze dobrej jakości obsługę. Choć w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów i segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym oznacza, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a także przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się aktualizuje, dlatego nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Czujna obserwacja i szybkie dostosowanie do nowych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały prawidłową strukturę, potrzebne informacje i utrzymują ustalony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, żeby odbierać dokumenty na czas i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Oprócz tego klienci biura rachunkowego przeważnie zyskują dostęp do informacji, a nawet pełną pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o nowych obowiązkach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność oraz szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, z uwagi na to są niezbędnym elementem pracy . Pośród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze albo korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty przychodziły w komplecie oraz miały prawidłową strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Najważniejsze, żeby klient donosił dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym terminie.

Technika udostępniania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego zasad. W niektórych miejscach niezbędne jest przekazywanie dowodów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy przekazywać prosto do biura , gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe z reguły korzystają ze programów elektronicznej księgowości. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych z każdego urządzenia. Nowoczesna e-księgowość umożliwia dodawanie wszystkich dowodów księgowych, jakich elektroniczne zapisy gromadzone są na w pełni chronionych serwerach. Obok tego takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Ponadto programy księgowości online są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj oferują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie i porady techniczne. Tego rodzaju programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgodne z przepisami oraz zapewniały absolutne bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest komfortowa. Obok tego większość biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo ważnym plusem jest też oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za nowościami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.