Układanie kostki Toruń

Okna energooszczędne Toruń okna pasywne
Okna energooszczędne
15 września, 2020
enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
enova365
15 września, 2020
Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa, kamień czy beton – najlepsza nawierzchnia na podjazd?

Podstawą porządnego podjazdu pod dom jest solidne wykończenie, które będzie służyło przez wiele lat. Ciężar wywołany ciągłym użytkiem wymaga od nawierzchni, by była wytrzymała i nie zniszczała zbyt szybko. Aby powstał solidny podjazd potrzeba zarówno odpowiedniego przygotowania to znaczy podbudowy, żeby uniknąć osuwania się, ale również najlepszych surowców do wykonania podjazdu. Wśród najczęściej wybieranej nawierzchni podjazdu sa te, stworzone z kostki brukowej, z kamienia oraz z dekoracyjnego betonu. Jaka nawierzchnia na podjazd jest najlepsza? Każdy z materiał ma swoje zalety i wady, dlatego przed zakupem warto poznać ich właściwości.

Podjazd z kostki brukowej

Kostka brukowa to wciąż jeden z najbardziej popularnych i niekosztownych surowców, z jakich rozkładana jest nawierzchnia na podjazd. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko dzięki niskiej cenie, ale także wielobarwnością i dostępnością, a także wielokształtnością. Z uwagi na te cechy możemy stworzyć estetyczny podjazd, jaki okaże się tak samo funkcjonalny, jak i elegancki. Dobranie kształtu zdecydowanie usprawnia rozmieszczenie kostki zgodnie z budową terenu. Natomiast szeroka dostępność we właściwie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż produktów budowlanych sprawia, że nie trzeba martwić się dostawami lub dodatkowym kupnem, w sytuacji, kiedy było zbyt mało kostek. Cenę kostki brukowej również można dobrać do swojego portfela biorąc pod uwagę obszerną ilość wzorów. Od strony technicznej kostka brukowa jest mocno odporna na warunki atmosferyczne, różnice temperatury i silny nacisk pojazdów, a także jest prosta w myciu.

Warto jednak wiedzieć, że nawierzchnia z kostki brukowej ma także swoje wady. Największą niekorzyść ma wpływ pogody. Z uwagi na opady albo przesadne nasłonecznienie kostka brukowa może z czasem odbarwiać się, co sprawia, że gubi swoją estetykę. Zdarza się też niekiedy tak, że nieplanowane rośliny jak porosty i chwasty przebijają się pomiędzy szczelinami i rosną, negatywnie wpływając na estetykę podjazdu z kostki brukowej, a wyrywanie ich może zabierać wiele czasu. Dodatkowo, żeby podjazd z kostki brukowej był funkcjonalny musi zostać ułożony w poprawny sposób, co często naraża nas na koszt zatrudnienia do tego profesjonalistów.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Ukończenie podjazdu z kamienia przyciąga do siebie głównie trwałością. Raz ułożony podjazd z kamienia pozostanie na swoim miejscu przez wiele lat. Dodatkowo dzięki naturalnym kolorom kamienia, wykonany z niego podjazd nabierze swoistego wyglądu, jaki w interesujący sposób uwydatni wygląd ogrodu i samego domu. Przeważnie podjazdy z kamienia są traktowane jako wyjątkowo eleganckie. Szczególnym elementem jest także naturalność kamienia. Za sprawą swoich właściwości dobrze przepuszcza wodę. W ten sposób osiągamy dodatkowy plus, tj. brak zbierającej się na powierzchni wody.

Wybierając podjazd z kamienia, warto wiedzieć, że główną rolę odgrywa tutaj ułożenie, żeby podjazd stał się trwały i żeby pełnił swoją rolę przez wiele lat. Powinno się unikać pozostawiania obszernych przerw pomiędzy nimi, z uwag na to lepiej rozmieścić je jeden obok drugiego, a przerwy wypełnić piaskiem z domieszką cementu. Nieodpowiednio ułożony kamień nie utrzyma swojej zalety odprowadzania wody, co prowadzi do odkładania się kałuż i zastoin. Dodatkowo normalna nierówność kamienia powoduje, że ciężko czyścić podjazd z kamienia, a w zimie ciężko się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Dekoracyjny beton otrzymujemy dzięki odciskaniu (stemplowaniu) go przy pomocy specjalnych stempli oraz form. W ten sposób da się uzyskać wyjątkowo ładne kształty i wzory, a także specjalne faktury, które bez problemu da się dopasować do wyglądu ogrodu czy domu. Wykonanie nawierzchni z dekoracyjnego betonu daje możliwość stworzenia wyjątkowo estetycznego podjazdu. Warto wspomnieć, że obecne sposoby produkcji pozwalają też na nadanie betonowi koloru. Główną korzyścią dekoracyjnego betonu jest jego solidność i wytrzymałość na niszczenie i pogodę. Łatwo utrzymać go w czystości, jednak w po zastosowaniu dekoracji, konieczna będzie pielęgnacja, żeby beton nie tracił dobrego wyglądu.

Kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny – co wybrać??

Tak samo kostka brukowa, kamień i beton mają swoje zalety i wady. Decydując o zakupie materiału najlepiej kierować się w głównej mierze finkcjonalnością, wytrzymałością i estetyką. W zależności od tego, na którym z tych elementów zależy nam najbardziej, od tego najlepiej zmotywować swój wybór. Utrzymanie czystości jest ważne, dlatego kamień może nie sprawdzić się u osób, dla których ważna jest lekkość mycia. Natomiast jeżeli skupiamy się na estetyce, kostka brukowa i beton dekoracyjny okażą się mniej dobrym wyborem. Żeby nawierzchnia podjazdu prezentowała się elegancko, należy pamiętać o poprawnym przygotowaniu, ponieważ bez niego żaden materiał nie spełni swojej roli w stu procentach.

ukladanie-kostki-torun.pl

Komentarze są wyłączone.