Układanie kamienia na tarasie

Licówki bydgoszcz - protezy zębów protetyka implanty
Licówki Bydgoszcz
31 sierpnia, 2020
ocieplanie pianką pur toruń bydgoszcz włocławek - izolacje natryskowe
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
1 września, 2020
kostka brukowa toruń - usługi brukarskie układanie kostki i kamienia

kostka brukowa toruń - usługi brukarskie układanie kostki i kamienia

Podjazd z kostki brukowej, z kamienia czy z betonu dekoracyjnego?

Podstawą trwałego podjazdu pod dom jest wytrzymałe wykończenie, jakie sprawdzi się przez lata. Ciężar wywołany ciągłym użytkiem wymaga od nawierzchni, by była trwała i nie zepsuła się zbyt szybko. Aby powstał trwały podjazd potrzeba zarówno odpowiedniego przystosowania w postaci podbudowy, aby uniknąć zapadania się, ale także najwyższej jakości surowców do wykonania podjazdu. Wśród najczęściej wybieranej nawierzchni podjazdu sa te, ułożone z kostki brukowej, z kamienia oraz z betonu dekoracyjnego. Która nawierzchnia na podjazd będzie najlepsza? Każdy z materiał ma swoje zalety i wady, ze względu na to przed zakupem warto poznać ich właściwości.

Nawierzchnia na podjazd z kostki brukowej

Kostka brukowa to wciąż jeden z popularniejszych i tanich surowców, z jakich rozkładana jest nawierzchnia na podjazd. Popularność kostka brukowa osiągnęła nie tylko dzięki cenie, ale także wielobarwnością i dostępnością, a także wielokształtnością. Dzięki tym cechom możemy wykonać estetyczny podjazd, jaki będzie zarówno funkcjonalny, jak i przyjemny w odbiorze. Dopasowanie kształtu zdecydowanie ułatwia ułożenie kostki zgodnie z ukształtowaniem terenu. Natomiast pełna dostępność w niemal każdym sklepie prowadzącym sprzedaż towarów budowlanych sprawia, że nie trzeba przejmować się dodatkowym zakupem lub dostawą, w momencie, kiedy konieczne było dokupienie kostek. Cenę kostki brukowej także można dostosować do swoich możliwości finansowych biorąc pod uwagę znaczną ilość wzorów. Z technicznego punktu widzenia kostka brukowa jest mocno odporna na warunki atmosferyczne, wahania temperatury i silny nacisk pojazdów, a do tego jest prosta w czyszczeniu.

Warto jednak wiedzieć, że nawierzchnia z kostki brukowej ma także minusy. Największą niekorzyść ma wpływ warunków atmosferycznych. Ze względu na opady lub nadmierne działanie słońca kostka brukowa może z czasem tracić kolor, dlatego gubi swoją estetykę. Zdarz się tak, że niektóre rośliny jak porosty i chwasty wybijają się między szczelinami i wyrastają, ujmująco oddziałując na wygląd podjazdu z kostki brukowej, a wyrywanie ich może odbierać dużo czasu. Ponadto, by podjazd z kostki brukowej był trwały musi być wykonany w odpowiedni sposób, co zazwyczaj naraża nas na koszt zaangażowania do tego fachowców.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Wykończenie podjazdu z kamienia przyciąga do siebie w głównej mierze trwałością. Raz wykonany podjazd z kamienia pozostanie na miejscu przez wiele lat. Ponadto dzięki naturalnym kolorom kamienia, stworzony z niego podjazd nabierze swoistego wyglądu, jaki w interesujący sposób uwydatni wygląd ogrodu i samego domu. Z reguły podjazdy z kamienia są uznawane za wyjątkowo eleganckie. Istotnym elementem jest także naturalność kamienia. Dzięki swoim właściwościom doskonale przepuszcza wodę. W ten sposób osiągamy dodatkowy plus, czyli brak odkładającej się na powierzchni podjazdu wody.

Wybierając podjazd z kamienia, należy wiedzieć, że główną rolę odgrywa tutaj rozmieszczenie, aby podjazd stał się trwały i aby spełniał swoje funkcje przez wiele lat. Powinno się unikać zostawiania sporych przestrzeni między nimi, z uwag na to należy rozłożyć je jak najbliżej jeden przy drugim, a przerwy uzupełnić piaskiem z domieszką cementu. Źle rozmieszczony kamień nie zachowa swojej funkcji odprowadzania wody, co prowadzi do tworzenia się zastoin. Oprócz tego zwyczajna nierówność kamienia powoduje, że ciężko utrzymać ich czystość taki podjazd, a w zimie trudno się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Dekoracyjny beton tworzymy dzięki stemplowaniu (odciskaniu) go przy zastosowaniu specjalnych stempli oraz form. Dzięki tej właściwości możemy uzyskać ładne wzory i kształty, a także specjalne faktury, jakie bez problemu możemy dopasować do wyglądu domu czy ogrodu. Stworzenie nawierzchni z betonu dekoracyjnego daje możliwość wykonania wyjątkowo estetycznego podjazdu. Warto dodać, że obecne techniki produkcji umożliwiają także nadaniu betonowi koloru. Główną zaletą betonu dekoracyjnego jest jego solidność i odporność na ścieranie i warunki pogodowe. Bez problemu można utrzymać go w czystości, jednak w po zastosowaniu dekoracji, niezbędna będzie konserwacja, aby beton nie tracił dobrego wyglądu.

Kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny – co wybrać??

Zarówno kamień, kostka brukowa i beton mają zalety i wady. Decydując o zakupie materiału powinniśmy kierować się w głównej mierze funkcjonalnością, wytrzymałością i estetyką. Sądząc po tym, na którym z tych elementów zależy nam najmocniej, od tego powinniśmy uzależnić swój wybór. Zachowanie czystości jest istotne, dlatego kamień może nie sprawdzić się u osób, dla których ważna jest łatwość czyszczenia. Natomiast jeśli skupiamy się na estetyce, beton dekoracyjny oraz kostka brukowa będą mniej trafnym wyborem. Aby nawierzchnia podjazdu prezentowała się elegancko, trzeba pamiętać o poprawnym przygotowaniu, dlatego że bez niego żaden materiał nie spełni swojej roli w 100 procentach.

Usługi brukarskie

Komentarze są wyłączone.