Rekuperatory i klimatyzatory instalacja i serwis w Toruniu

ocieplanie pianką pur toruń bydgoszcz włocławek - izolacje natryskowe
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Nowoczesna klimatyzacja z rekuperacją

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na dobre zdrowie, ale też na produktywność. Wysoka jakość powietrza I komfortowa temperatura, wyznaczają podstawę naszej wygody oraz korzystnie oddziałują na motywację oraz chęć działania. Żeby zagwarantować sobie odpowiednie warunki o każdej porze roku zwykle rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz mieszkania gwarantując nam komfort w trakcie lata. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale działa system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, by uzyskać jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz budynku latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz mieszkania, gwarantując chłód oraz cieplny komfort bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za oziębianie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część oddaje ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzacja sprawdza się tylko w trakcie lata. Sporo klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania oraz pozostałych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia domów pochodzą ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ogrzać, na co wykorzystywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator ma specjalne filtry, które chronią jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wchodzące do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza technika na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Daje nam energooszczędność oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz budynku jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją posiada sporo różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny wewnątrz mieszkania oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany występowanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.