Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie
Styczeń 12, 2018
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 20, 2018

Własny dom to jedno z najważniejszych marzeń. Trzeba jednak pamiętać, że jest to ogromne przedsięwzięcie. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Trudne wybory nierozerwalnie łączą się z budową domu. Projekt domu potrafi bardzo zaangażować. Przeanalizować trzeba nie tylko optymalną powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak żeby każdy domownik czuł się swobodnie. Pomyśleć należy też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w domu, dzięki nim usprawnimy sobie wiele codziennych czynności. Ważną kwestią jest też dobór odpowiedniej metody ogrzewania. Nie każda działka jest podłączona do sieci gazowej. W takim przypadku przemyśleć trzeba zainstalowanie pieca węglowego lub olejowego. Wybór ten wpływa na domowy budżet, ale też na wygodę na konieczność konserwacji pieca i komina.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy dom nie zostanie odpowiednio zaizolowany. Ciepło będzie uciekać. Ogromne straty są wynikiem niedostatecznie ocieplonego dachu. Dlatego sprawy zabezpieczenia termicznego nie wolno bagatelizować. Sposób izolacji cieplnej domu ma znaczenie. Stosowane są różne materiały: wełna izolacyjna czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, określana dla uproszczenia pianką PUR.

Jest w czym wybierać

Najczęściej stosowanym materiałem wykorzystywanym do termoizolacji budynków jest spieniony polistyren. Posiada on wiele zalet:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednak nie nie jest polecany do ocieplania tych elementów domu, które są podatne na ogień – dotyczy to głównie elementów drewnianych. Alternatywą jest wełna mineralna. Jest ona droższą opcją, ale za to cenioną przez specjalistów trudniących się ocieplaniem. Wełna jest ognioodporna, doskonale zabezpiecza przed hałasem. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę powinno się zabezpieczyć przed wodą przez zastosowanie folii zabezpieczających. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Piankę wykorzystuje się wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan dostępny jest w licznych wersjach. Tworzy się z niego materiały izolujące rożnego rodzaju. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Oba składniki podgrzewa się i potem poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do termoizolacji. Podczas natryskiwania pianka zwiększa swoją objętość i momentalnie wiąże się. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka idealnie trzyma się niemal każdej powierzchni. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Ocieplanie pianką PUR – pianka otwarto i zamknięto komórkowa

Pianka PUR występuje w dwóch wariantach – otwarto i zamknięto komórkowej. Ta druga sprawdzi się przy termoizolacji budynków od zewnątrz. jest także świetnym produktem chroniącym przed wilgocią, przez to stosowana jest do izolacji fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Pianka otwarto komórkowa jest bardzo lekka. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Wykorzystuje się ją do ocieplania pomieszczeń.

Ocieplanie pianką PUR – szereg korzyści

Pianka poliuretanowa jest bardzo uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Wykorzystywana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w domach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych w celach gospodarczych. Ocieplenie z poliuretanu nie stanowi zagrożenia dla alergików. Powstała warstwa ocieplająca nie pyli się, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Pianka poliuretanowa jest nietoksyczna, nie oddziałuje negatywnie na środowisko. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, dlatego nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Kolejną zaletą jest odporność na wilgoć. Pianka PUR nie jest podatna na odkształcenia powstałe na skutek narażenia warstwy na wilgoć. Nie wymaga też zastosowania umocnień, bo doskonale przylega do drewnianych czy betonowych powierzchni. Fachowcy od ocieplania domu wiedzą jak dużym problemem są mostki termiczne. To właśnie przez nie ucieka ciepło. Wykorzystanie pianki minimalizuje ten problem. Pianka PUR tworzy niewymagającą spoin powłokę dlatego nie ma konieczności docinania materiałów izolacyjnych. Daje to możliwość ocieplenia nawet skomplikowanego kształtem dachu i to w błyskawicznym czasie. Konfrontując, izolacja z waty wymaga zaangażowania kilku fachowców.

Odpowiednia izolacja domu to wydatek który należy przeanalizować i odpowiednio zaplanować. Przemyśleć trzeba wady i zalety każdego ze sposobów. Dotychczas stosowane materiały stosowane do ochrony przed utratą ciepła od jakiegoś czasu mają groźnego rywala jakim jest ocieplanie metodą natryskową. Pianka poliuretanowa zyskuje w oczach fachowców, zauważają oni jej uniwersalność. Ogromnym plusem jest także niewielki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka poliuretanowa sprawdza się nie tylko w domach jedno lub wielorodzinnych, ale też jako ocieplenie budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt.

Pianka PUR w Toruniu i okolicach —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.