Klimatyzatory split do domu i biura

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddaszy
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Najnowsza klimatyzacja oraz rekuperacja

Czyste powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na niezłe samopoczucie, ale też na naszą skuteczność. Najlepsza jakość powietrza oraz optymalna temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu oraz pozytywnie oddziałują na naszą motywację oraz chęć wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie komfortowe warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz mieszkania dając nam komfort podczas lata. Wadą takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już mamy oraz nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by zdobyć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku szczególnie latem, gdy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania, dając wychłodzenie oraz cieplny komfort nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach z reguły wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma na celu oziębianie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator przydaje się jedynie w lecie. Wiele klimatyzatorów potrafi też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to lokalnego ogrzewania lub pozostałych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji domów. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba rozgrzać, na co wykorzystywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tak minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wprowadzane do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli planujemy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na dogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest połączenie obu tych systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zalet z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny wewnątrz domu i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma także pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wymienione zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.